Meşe Masif Panel

Meşe Masif Panel


Meşe masif panellerin tamamıyla yerli ıstranca meşelerinden üretilmektedir. Istranca bölgesi Ülkemizin en sert , en dayanıklı, en kaliteli ve en uzun ömürlü meşelerinin yetiştiği bölgedir. Istranca meşesi altın sarısı rengi ve çok sağlam özgün dokusu ile diğer tüm meşelerden ayrılarak, üstün bir tür olma özelliğine sahiptir. Özgül ağırlığı ortalama 860 kg/m3 tür.

Meşe Masif Panel Kullanıldığı Yerler

Meşe, yapıların dış ve iç bölümlerinde, kapı, pencere, merdiven, döşeme kaplamasında, parke yapımında kullanılır.
Takım sapları, fıçı, vagon , araba, gemi, kayık,deck uygulamalarında, köprü ve iskele ayaklarında ve Demiryolu alt yapısın da olumlu sonuçlar verir.
Meşe masif mobilya üretiminde, yapıların iç bölümlerinde, dekorasyon uygulamalarında kullanılır.

Meşe Masif Panel Kullanım Alanları

Masif Panel, orman sürekliliğinin sağlanması için ömrünü tamamlamış ağaçlardan imal edilen, yurtiçi ve yurtdışından hammadde olarak tedarik ettiğimiz I.sınıf tomrukların, yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde işlenmesi sonucu uluslararası standartlara uygun kalitede üretilmektedir.

Bu tomruklar yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde deneyimli kadromuz tarafından uluslararası kalite standartlarına uygun, masif panele dönüştürülür.

Boy ekli ve tam boy latalar, istenilen ölçü ve standartta boyutlanarak prese hazır hale getirilir. Boy ekli ve tam boy olarak ayrı ayrı sınıflandırılmış latalar, kenarlarından tutkallanarak yan yana pres yapılır.

Levha halindeki paneller belirlenen standartta ebatlanır. Preslenmiş olan levhaların her iki yüzeyine kalibre ve zımpara işlemi uygulanır. Hazır hale gelen masif panellere, doğal ahşap olması nedeni ile dış ortamdan etkilenmemesi için shrink ile ambalaj yapılır.

Ürün Çeşitleri