Masif Panel

MASİF PANEL


Masif panel üretim süreci Ormanda başlar. Tomruk temini uzman ekiplerimiz tarafından yapılır. Ülkemizin FSC denetimli ormanlarında sağlıklı ağaçlardan elde edilen tomruklar tek tek kontrolden geçirilerek fabrikalarımıza sevk edilir.

%100 Doğaldır.


Sağlam ve dekoratiftir.


Uzun Ömürlüdür.


İşçilik, zaman ve malzemeden tasarruf sağlar.


Kenar bandı ve kaplama gibi maliyetleri yoktur.


Kullanılan tutkal çevre dostudur.

Masif Panel Üretimi

Masif Panel, orman sürekliliğinin sağlanması için ömrünü tamamlamış ağaçlardan imal edilen, yurtiçi ve yurtdışından hammadde olarak tedarik ettiğimiz I.sınıf tomrukların, yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde işlenmesi sonucu uluslararası standartlara uygun kalitede üretilmektedir.

Bu tomruklar yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde deneyimli kadromuz tarafından uluslararası kalite standartlarına uygun, masif panele dönüştürülür.

Boy ekli ve tam boy latalar, istenilen ölçü ve standartta boyutlanarak prese hazır hale getirilir. Boy ekli ve tam boy olarak ayrı ayrı sınıflandırılmış latalar, kenarlarından tutkallanarak yan yana pres yapılır.

Levha halindeki paneller belirlenen standartta ebatlanır. Preslenmiş olan levhaların her iki yüzeyine kalibre ve zımpara işlemi uygulanır. Hazır hale gelen masif panellere, doğal ahşap olması nedeni ile dış ortamdan etkilenmemesi için shrink ile ambalaj yapılır.